Teltlanyok.Hu Blogger

 

A blog jelenleg fejlesztés alatt áll,ezért nem érhetö el az összes opció.
A fejlesztéssel sietünk ahogy tudunk,addig kitartás:)

Menü:
[Legújabb Blogok]  [Véletlenszerü]  [Összes Blog]

Boncasztalon A Három Testõr - Agos Bejegyzése

 

Boncasztalon A Három Testõr
2011-11-18 00:26:51

blog.teltlanyok.com


A XVII. század hajnalán járunk. A térkép szerint Magyarország nyugati határa Svájc, a Habsburgoknak annyi – a történelmi hitelességrõl meg ennyi. Miután az öreget meggyilkolták, az ifjú XIII. Lajos lett Franciaország királya, egyébként nyálasképû paprikajancsi. Richelieu bíboros harmatos ábrázattal keveri a paklikat, majdhogynem ásít párat. M’lady De Winter (Milla Jovovich) cicijei alulról megtámasztva, hogy mindenki lássa, nem szilikon. Az ármánykodók oldalán feszít még a tenyérbe mászóan gizda Buckingham hercege. Orlando Bloomra mindent lehet mondani, csak azt nem, vállaival szétfeszíti az ajtószárfát. A jók megsegítésén vitézkedik a három kardforgató. Athos, Porthos, Aramis olyan kevés, mint az Áfás-számlát nyújtó örömlány. A negyedik bajkeverõnek elkönyvelt D’Artagnan egyszerûen pimasz és öntelt. De pofátlanul fiatal, ez az egy elõnye. Kiskorában apja mindent megengedett neki, csak egyet nem: a gázcsapot.
Jó utálatos kezdés, gondolhatja a Tisztelt Olvasó, amelyben egy rosszindulatú firkász feltûnési viszketegségét próbálja meg rátukmálni a közönségre. Egyáltalán nem errõl van szó, sõt, a károgást félretéve még valamennyire tetszett is Paul W. S. Anderson munkája. Igaz, nem a Kaptár franchise túlértékelt színvonalán dübörögnek a testõrök hazát menteni, s zombikat sem találhatunk. Legfeljebb agyhalottakat, mert a veszély komolyan fennáll. 105 perc önfeledt lazulást követõen hülyébbek leszünk a nagy átlagnál. Nekem is sikerült lemenni hídba – bár az ember úgy hiszi, pompásan szórakozik, másnap esik le a tantusz, itt valami nem gömbölyû. Mondhatnám úgy is, A három testõr legújabb feldolgozása nem más, mint klasszikusok gyalázása.
Azzal nem merek elhozakodni, hogy a filmet látva Alexandre Dumas kitérne a hitébõl, Leonardo da Vincit pedig röhögõgörccsel szállítaná a mentõ az elsõ útba esõ diliházba, mert a rendezõi felfogás ennél kacifántosabb. Mellesleg oltári nagy mázlija is van a direktornak. Talált néhány feneketlen zsebû producert, akik képesek voltak 75 millió dollárt eltapsolni a rendezõ elképzeléseinek megvalósítására. Tény, valamilyen szinten jól gazdálkodtak. Nincsenek “A” kategóriás világsztárok, kiknek gázsija fölemésztené a költségvetést. Helyette bevetették a látványfegyvert, ami mûködik is, meg nem is. Tényleg, elsõre az ember eldobja az agyát, a pompás kastélyok, kertek, korhûnek tûnõ jelmezek láttán. Kicsit olyan a film kiállítása, mint a rovott múltú pulykáé. Feltûnõ, hivalkodó, de amikor levetkõzik, még furulyával sem lehetne elõcsalogatni a kígyót. Érthetõbben fogalmazva, a 3D már megint vegytiszta átb…ás, alig néhány jelenténél érezhetõ apró mélységábrázolás. Ejnye, ejnye! Ideje lenne már fölhagyni a térhatás kamu etetésével.
S ha már a kajálásnál tartunk. A három testõr a legismertebbek közé tartozik. Nyilván, valamilyen szinten célszerû Dumas történetére felfûzni az eseményeket. Nyomokban ragaszkodtak is hozzá, a kötelezõ jelenetek mind-mind visszaköszönnek. Viszont elkövették a merészséget, hogy korszerûsítették, felrázták a régi mesét. Nonstop akciót, a legidiótább helyeken történõ párviadalokat, agyatlan kalandokat rittyentettek, egy másodperc megállás sincs. Tetõfokként a léghajós égi csata, tessék kapaszkodni! Mûködik az ármány és szerelem faktor is, mivel A három testõr mozgatórúgója nem is lehet más. Mindehhez feszes ritmusú zene szolgál talpalávalóként. Egyébként tök érdekes, majd ugyanilyen muzsikája van a Fertõzésnek is. Mi következik mindebbõl? Föltalálták az univerzális tam-tam zenét, minden filmhez gyorsan bevethetõ. Fékezõ erõként ott kotnyeleskedik a korhatár-besorolás, ezért tömeges vérfürdõket, kifröccsenõ beleket, a kardozás veszélyessége okán fellépõ halálozásokat ne várjunk, csak tessék-lássék szöszmötölés folyik, roppant harciasnak álcázva. A célközönsége ez által belõve. Konkrétan: a pelyhedzõ állú kamaszok és barátnõik számára lesz tapsikolósan élvezhetõ a mozi, az éltesebb évjáratnak bejöhet – a kijárat.
A három testõr értékelés: Talán nem én vagyok egyedüliként, akinek dilemmát okozott a Fertõzés/Testõrök duóból melyiket is válasszuk hétvégi mozinak találós kérdése. Mindkettõt túlélve: egykutyák, azaz mégsem. Míg a pandémiás mozi a túlzott komolykodásával altatja el nézõjét, addig A három testõr populárisabb és szórakoztatóbb. Ugyanakkor Paul W.S. Anderson filmjébõl sem a zsenialitás csapódik ki, egy hét múltán feledésbe merül. Színészei átlagosaknak alig mondhatók, nem alkotnak maradandót. Milla Jovovich is két kilóval több púdert használ – hiába, mûködik a kor. Karakterei simán kétdimenziósak és a sztori is hagy bõven kivetnivalót. Mégis, van bája és mulattató marhaság.

6,5/10